Hlasová schránka UPC

(5. 5. 2013 19:18:54, zobrazeno 1906×)

Pro připojení k internetu již asi od roku 2005 využívám služeb společnosti UPC. Posledních několik let se mi k internetovému připojení vždycky snaží vnutit i telefonní služby. I když jejich ceny volání vůbec nejsou oproti VoIP konkurenceschopné, zatím si jejich linku nechávám - tedy pouze v případě, že mi tuto službu nabídnou za 1 Kč měsíčně. Když už kvůli ničemu jinému, je možné z této linky zdarma volat na infolinku UPC zdarma a to se občas může hodit - zvlášť když doba, než se Vám povede spojit se s živým operátorem zrovna u této infolinky může být i v desítkách minut.

Proč o tom všem ale píšu? V posledním vyúčtování jsem si všiml jednoho hovoru, což mi přišlo trochu zvláštní, když z tohoto čísla vůbec nevolám. Hovor byl dle výpisu na číslo 222 957 802, měl trvat přesně 1 minutu a zahájen měl být 25. dubna 2013 ve 12:40. To je opravdu zvláštní - všední den, byl jsem určitě celý den v práci, jak jsem tedy mohl někam telefonovat?

Nakonec se mi povedlo na internetu najít, že prý jde o číslo hlasové schránky UPC. Toto se vám prý ve výpise objeví, když vám někdo zavolá a hovor "spadne" do hlasové schránky. Nikdy jsem si ...

Nefunkční stránky? Ne, jen další spam

(31. 12. 2012 01:54:28, zobrazeno 1274×)

Den před Silvestrem mi dorazil do schránky zajímavý e-mail. Jak se zdá, jde o další trik spammerů, jak si ověřit, zda-li se jim povedlo získat funkční e-mailovou adresu. Různé automaticky generované maily se často dají poznat díky podivné češtině, v tomto případě to tak ale není, posuďte sami:

Dobrý den,

chtěla jsem se podívat na Vaše stránky http://www.medik.cz, které mi našel Google, ale vyskočila na mě hláška, že mohou poškodit můj počítač. Používám Firefox a dříve se mi to nikdy nestalo.
Můžete mi prosím poradit? Do přílohy jsem zkopírovala obrazovku, když na mě ta hláška vyskočila, abyste si mohli udělat představu.

S pozdravem

Eva Dvořáková

Kromě tohoto textu mail obsahoval i přílohu, s celkem smysluplně vypadajícím názvem Screenshot.doc. Sice jsem si říkal, proč někdo posílá snímek obrazovky zrovna jako dokument ve formátu MS Word, ale tak hlavně že ten snímek obrazovky nějak umí udělat. Četl jsem tento mail nejprve na mobilu a příloha mi ani nešla otevřít. Myslel jsem si, že to je zase jeden z těch Wordových souborů, co Polaris Office (pokus o kancelářský balík pro operační systém Android) neumí otevřít, tak jsem nad tím mávnul rukou a dotyčné odepsal, že děkuji za upozornění, ale ...

Asus EEE Pad Transformer

(26. 6. 2011 21:00:13, zobrazeno 1449×)

Už někdy na gymnáziu jsem poprvé zatoužil po notebooku. Již tehdy jsem psal na klávesnici docela dost rychle a hlavně mnohem rychleji, než rukou na papír. Během studia na vysoké škole jsem také snil o jeho pořízení. Jak moc praktický pomocník by to pro mě tehdy byl. Ale přeci jen - pořizovací cena nového notebooku tehdy byla 30-40 tisíc korun. Nakonec jsem si první notebook pořídil až poté, co jsem dostudoval. Tehdy už cena za prakticky nejlevnější notebook byla něco málo přes 20 tisíc korun.

Notebook sice byl mobilní - ale vážil asi 3,5 kilogramu. A i když můj další notebook byl lehčí, měl "jen" 3 kilogramy a ten současný je se svými 2,5 kilogramy ještě lehčí, stále je to docela znát, když se s ním má člověk někde vláčet. Pak přišly tzv. netbooky. Když se u nás někdy na přelomu let 2007 a 2008 začaly objevovat první exempláře Asus Eee, ze zájmem jsem tento trend sledoval. Tehdy můj zájem sice nebyl tak silný, přeci jen, měl jsem svůj notebook, se kterým jsem byl jinak spokojeny a tento nový koncept počítače se svými parametry připomínal spíše jen hračku. S postupujícím časem se ale ukazuje, že právě na cestách může takovéto ...

Stávka v Praze

(16. 6. 2011 23:13:23, zobrazeno 1309×)

Již dlouho jsem nenapsal nic pro svoje vlastní stránky, tak jsem si říkal, že bych měl zase zkusit, jaké to je. A docela dobrou příležitostí k tomu může být právě dnešní stávka v dopravě. O tom, že se nějaká stávka chystá, jsem se dozvěděl v pátek 10. 6. pozdě večer, když jsem si po delší přestávce (dva dny) zase četl na serveru iDnes, co je nového. Můj informační výpadek byl způsoben dvoudenní návštěvou německého města Darmstadt. Ta byla rovněž zajímavá, ale o ní se zmíním třeba někdy jindy.

Stávka byla původně plánována na pondělí a asi nejenom mě přišlo, že vyhlásit takovou stávku v pátek je docela dost na honem. K podobnému závěru došel i Městský soud v Praze a stávku milým odborářům zakázal. Ať už to bylo podle správného či nesprávného zákona, odboráři se zalekli a stávku opravdu odložili. A tím většině lidí i odložili starost ohledně toho, jak se dostanou do práce.

Dny ubíhaly a nejednou tu byl čtvrtek a i já musel řešit, jak se dostat do práce. Bydlím v Praze na Vinohradech a pracuji v motolské nemocnici. Vzdušnou čarou je to asi devět kilometrů, po různých cestách to bude možná kilometrů i deset. Kolo mám, docela ...

Nekuřácká restaurace v Turnově

(1. 2. 2009 19:12:04, zobrazeno 1279×)

Minulý pátek naše bývalá třída z gymnázia měla opět po roce sraz. O tom bych snad tady ani nepsal, ale při této příležitosti mě jedna věc docela potěšila a s ní už se pochlubit musím...

Tyto naše srazy se téměř již tradičně konají v salónku restaurace Viktoria v Turnově na Trávnicích. Bohužel, jak už to tak v restauracích bývá, obvykle se z nich vrátíte a můžete rovnou naházet všechno co máte na sobě do pračky, pokud tedy nechcete ještě i nějaký čas po návštěvě takového podniku si sebou na sobě nést voňavou vzpomínku na ostatní jeho návštěvníky - myslím tedy ty, kteří propadli kouření cigaret.

Podle statistik je prý kuřáků v našem státě menšina a tak se dnes už i spousta podniků snaží být "in" a zavádí nekuřácké části. Někde jde třeba jen o část nějaké větší místnosti, kde je provokativně umístěna cedulka "nekuřácká část", jinde jde dokonce o samostatnou místnost. U první varianty bych se rád ještě na chvíli pozastavil, resp. upozornil na její nesmyslnost. S oblibou vždycky uvádím tento příklad - je to jako by se provozovatel plaveckého bazénu rozhodl, že nad jednu polovinu bazénu umístí tabulky "zákaz močení do vody" a nad zbývající polovinu bazénu ne - případně zde dokonce ...